czwartek, 27 października 2011

Jak usunąć zapach z butów



Kiedy staramy się dobrze i elegancko wyglądać, chcemy też przyjemnie pachnieć i ogólnie robić właściwe wrażenie. Dbając o higienę oraz wizerunek nie zapominajmy o butach i stopach. 

Jak wiadomo, zapach wydobywający się z naszych butów jest wynikiem rozwoju mikroorganizmów, aktywności bakterii, wilgoci spowodowanej poceniem się ... Istotny wpływ na to zagadnienie ma higiena stóp, materiał z jakiego obuwie wykonano, rodzaj używanych, wkładek do butów i skarpet ...

Postaramy się przedstawić w tym wpisie kilka wskazówek i preparatów pomagających w skutecznym pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu z obuwia. 


Jeśli to możliwe, używać należy obuwia wykonanego z naturalnych skór i materiałów, które pozwalają naszym stopom oddychać. Nie zaleca się używania obuwia z materiałów syntetycznych, sztucznych ... nie jest to dobre dla naszych stóp, zwłaszcza jeśli mamy problem z nadmierną potliwością. Zatem, warto wybrać buty, które pozwolą na odpowiednią wentylację wewnątrz. Ponadto warto używać obuwia naprzemiennie - kiedy nie zakładamy na nogi każdego dnia tych samych butów, wnętrze poprzednio używanych butów ma czas na odparowanie wilgoci i pozbycie się bakterii.

Aby zapobiec pojawianiu się siedlisk bakterii warto używać skórzanych wkładek z aktywnym węglem, które zapewniają optymalny komfort użytkowania, naturalnie regulując temperaturę stopy. Skóra jest doskonałym, naturalnym izolatorem. Jeżeli ulegnie jednak przemoczeniu, również może wydzielać nieprzyjemny zapach. Dlatego nie należy dopuszczać do nadmiernego przemaczania skóry, a jeżeli do tego dojdzie należy ją doprowadzić do pierwotnego stanu przed kolejnym użyciem. Skórzane obuwie suszymy w temperaturze pokojowej z dala od wszelkich źródeł ciepła. Najlepiej wyposażone w prawidła.

Przy nadmiernej potliwości stóp, by zachować je jak najdłużej suche, wskazane jest stosowanie zapachowego Talku do stóp TARRAGO, który absorbuje wilgoć i zapobiega powstawaniu bakterii. Ponadto środek zapewnia przyjemne uczucie świeżości. 







Produkty zapobiegają poceniu, oczyszczają i odświeżają wnętrze obuwia nie pozwalając na rozwój bakterii. Pozostawiają przyjemny, świeży zapach neutralnie działając na strukturę materiałów użytych do produkcji wyściółki obuwia. 

Pamiętać należy, by tego typu środków używać, kiedy wnętrze buta jest suche. Po zastosowaniu odczekać ok. 15 minut do wyschnięcia.

W codziennej higienie stóp istotnym elementem są również skarpety. Warto by zawartość bawełny w używanych skarpetach była na poziomie 70%. Należy unikać używania skarpet z materiałów syntetycznych. Koniecznością jest również codzienna zmiana skarpet. 

źródło: Don Mendo
http://donmendo-es.blogspot.com
©2011 by Aibo Krkic











2 komentarze:

  1. Wiem że to hmmm... Ale obcinać pazury. Choć ja kocham zapach stópek mojej Pani po całym dniu pracy. Chodzi mi o zapach a nie smród oczywiście :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń